reklam
Ana Sayfa Foto Galeri, Gündem 9.07.2021 1899 Görüntüleme

AKPINAR’da Pazar Esnafı ve Vatandaşlarımız Tozdan ve Güneşten Kurtuldu

Abdullah UYSAL / anamur postası

Anamur yaylalarından Kaş, Abanoz ve Akpınar’ a planlanan halk pazarlarından Akpınar yaylası Halk Pazarının yapımına 3 Haziran’da başlanılmıştı.

Anamur Belediyesinin kendi imkanları ile tamamlanacak olan ve yaylada yaşayan vatandaşlarımızı ve Pazar esnafını tozdan ve güneşten koruyacak olan pazar yerlerinden ilki Akpınar Yaylası Halk Pazarı , yaklaşık 36 günde tamamlanarak bugün hizmete açıldı.

Anamur Belediyesi Akpınar Yaylası Halk Pazarı Açıldı.


Anamur Belediyesi tarafından Akpınar ve Abanoz yaylaları için başlatılan pazaryeri yapımı çalışmalarının ilki olan Akpınar Yaylası Kapalı Halk Pazarı tamamlanarak kent protokolünün de katılımı ile hizmete açıldı.

Anamur kaymakamı, Garnizon Komutanı, Cumhuriyet Başsavcısı, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Orman İşletmesi Müdürü, mahalle muhtarları, MHP Anamur İlçe Başkanı, Ak Parti Anamur İlçe Başkanı ve Ülkü Ocakları Başkanı’nın katılımı ile açılış töreni gerçekleştirildi.

Akpınar Yaylasında ikamet eden vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirilen törende konuşan Anamur Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ,  Akpınar Yaylasının ardından Abanoz ve Kaş Yaylalarına da kapalı pazaryeri yapılacağının müjdesini verdi.

Seçildiği günden bu yana tasarruf ve hibelerle üreten belediyecilik modelini hayata geçirdiklerini belirten Başkan KILINÇ: ” Göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız tasarruflar ve Ankara’da kurumlarımızla kurduğumuz iyi ilişkiler sayesinde aldığımız hibelerle çok şükür bugün belediyemizi vatandaşlarımıza hizmet edebilir hale getirdik.

Bugün açılışını yaptığımız Akpınar Yaylası Kapalı Halk Pazarı’nı tamamen kendi personellerimiz ile inşa ettik. Dolayısı ile piyasada 500.000 liraya yapılacak olan işi biz 150.000 TL’ye kendi imkanlarımızla tamamlayarak 350.000 TL tasarruf ettik. Tasarruflardan arttırdığımız bu parayı da yine vatandaşlarımıza başka hizmetler olarak sunacağız.” dedi.

Abanoz Yaylasında kapalı pazaryeri inşaatı çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan KILINÇ: ” Sadece Akpınar’da değil, aynı zamanda Abanoz Yaylamızda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kaş Yaylası içinde kısa süre içerisinde çalışmalara başlayacağız.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster