reklam
Ana Sayfa Gündem, Politika 9 Temmuz 2015 2805 Görüntüleme

Ak Parti Anamur Teşkilatından Basın Açıklaması

Ak Parti Anamur Teşkilatından  Basın Açıklaması

Ak parti ilçe başkanlığından duyuru 

Son günlerde yerel basında ortaya atılan , Anamur Devlet Hastanesi baş hekimi Dr. Olgun Keskin  ve Anamur Ak Parti ilçe başkanlığı ve ilçe başkanı M. Feyzullah Yılmaz arasında geçtiği iddia edilen asılsız haberlerin hiçbir dayanağı, kaynağı ve gerçekliği söz konusu değildir.

 Bu haberin Ak parti Anamur ilçe başkanımız M. Feyzullah Yılmaz’ın umre ziyareti için kutsal topraklarda olduğu dönemde ortaya atılması çok manidar olup, iddia sahibi iddiasını ispat etmekle mükelleftir. ispat edemezse müfteridir.

 Ak Parti Anamur ilçe teşkilatı olarak iddia sahiplerini ispata davet ediyoruz. İspat edemedikleri takdirde yasal haklarımız saklı kalmak sureti ile hukuken ve kanunen partimizin haklarını arayacağımızı Anamur kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Ak Parti Anamur İlçe Başkanlığı 

 İlçe Başkan Vekili Seçkin Taş

Bu açıklamaya konu olan haber ;

ANAMUR GÜNDEM HABER MERKEZİ:

Anamur Devlet Hastanesinin başarılı başhekimi Olgun Keskin hakkında geçtiğimiz günlerde basında yer alan haberlerde Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz´ın Başhekim Olgun Keskin´e ‘Bir gün içerisinde istifa et´ şeklinde baskı yaptığı yönündeki iddialara bir yenisi daha eklendi.

Alınan bilgiye göre AK Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz’a teşkilattan ve belediye meclis üyesi Bora Güven ve eşi Anamur Devlet Hastanesinde görevli Başhekim yardımcısı Doktor Meltem Güven’inde adının geçtiği bu olayda Başhekim Olgun Keskin’i istifa etmesi için baskılarını devam ettirdiği öğrenildi.

Konu ile ilgili yaptığımız araştırmada olayda adı geçen AK Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz’ın birilerinin baskısı altında kalarak Anamur Devlet Hastanesi başhekimi Olgun Keskin’e baskılarını hala devam ettirdiğini ve sadece İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz’ın değil yukarıda adı geçen isimlerinde bu konuda İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz’a baskı yaptırdıkları yönündeki iddialar gündeme yeniden geldi.

Dr. Meltem Güven’in başhekim Olgun Keskin ile arasında geçmişe dayalı anlaşmazlık olduğu buna bağlı olarak başhekim yardımcısı görevi sırasında devlet hastanesi personeli arasında huzursuzluk yaşanmasına neden olduğu duyumu alınmıştır. Dr Olgun Keskine olan kişisel husumetini görevine yansıttığı iddia edilmektedir ayrıca bu amaçla yakın olduğu AKP ilçe teşkilatı ile ortak hareket ettiği söylenmektedir.

Yine alınan bilgiye göre önceki dönemlerde paralel yapı ile ilişkisi olduğu tüm Anamur halkı tarafından bilinen başhekim yardımcısı Meltem Güven’nin yeni dönemde AKP ilçe teşkilatı ile yakın ilişki içerisinde olması hayretle karşılandığı belirtildi.

Ayrıca  AK Parti Anamur İlçe teşkilatı yönetiminin içerisinden edindiğimiz bilgide ise Dr. meltem Güvenin, Anamur Devlet Hastanesi Personeline “ Taraf olmazsan  bertaraf olursun”  yönünde söylemlerde bulunduğu  iddia ediliyor.

Tüm bu olaylar karşısında sessiz kalmayarak başarılı başhekim Olgun Keskin için  imza toplayıp görevi başında Anamur’a daha uzun yıllar hizmet vermesi için mücadele eden başta S.T.K. temsilcileri olmak üzere eş, dost, çalışan ve sevenleri Başhekim için Ankaraya kadar gidip onun Anamur’da kalması için gereken ne ise yapacakları da alınan bilgiler arasında.

Anamur Devlet Hastanesi başhekimi Olgun Keskin’in ayağının kaydırılması için şahsi ve genel menfehatleri doğrultusunda kurulan bu kumpaslara karşı sessiz kalmayan doktor arkadaşları, hastane personeli ve sevenleri şu ifadelere yer verdiler. “

Geçtiğimiz günlerde basında yer alan haberlerde Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz´ın Başhekim Olgun Keskin´e ‘Bir gün içerisinde istifa et´ şeklinde baskı yaptığı yönündeki iddialar doğrudur. “ Biz meslektaşımız ve sevdiğimiz biri olan Anamur Devlet Hastanesi başhekimi Olgun Keskin’in böyle bir baskıya maruz kalmasından son derece üzüntülüyüz. Haberdeki iddiaya göre AK Parti İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz, hastanede çalışan personel ve doktorların görev yerlerini belirleme konusunda Başhekim Olgun Keskin´e; “Hastane de çalışanların yerini biz belirleriz, sen onaylarsın.” dediği  öne sürülüyor.

ÇALIŞANLAR “ BU OLAY ANAMUR’A ZARAR VERİR”

Başhekim Olgun Keskin’in istifa ettirilmesi veya görevden alınması durumunda bunun

AK Parti İlçe Başkanı tarafından devreye konulan bir Mobbing uygulaması olacağı yönündeki düşüncelerini ise Açıkça beyan etmekten çekinmediler.

Ayrıca uzman hekimler daha önce de defalarca hastanede bu şekilde huzursuzluk yaratıldığını ve AK Parti İlçe teşkilatı tarafından hastane içinde en ufak personel yer değişikliği ve doktor görevlendirmelerinde bile yapılan baskıları artık hastanede hissetmek istemediklerini dile getirdiler.

Hastane uzman hekimleri Başhekimleri Olgun Bey e yapılan bu baskıdan dolayı rahatsızlıklarını ifade edip Olgun Bey’ in bu baskılarla görevden alınması durumunda kendilerinin de baskıcı bir çalışma ortamında bulunmak istemeyeceklerini ve Anamur Devlet Hastanesinden başka illere tayin isteyeceklerini belirttiler.

Ayrıca hastane çalışanları tarafından; Dr. Olgun KESKİN’İN başhekimlik görevine başladığı günden itibaren Anamur Devlet Hastanesinde süre gelen doktor ve tıbbi cihaz eksiğinin giderildiği, hastanenin kalite puanının önceki dönemlere göre 2-3 kat arttırıldığı, hastanenin dev gibi olan borçlarının ciddi oranda azaltıldığı ve hastane çalışanlarına daha önce verilemeyen ek ödemelerin de düzenli olarak verildiği belirtilmektedir. Hastane çalışanları; yıllarca Anamur halkının uzman doktor ve tıbbi cihaz eksikliği nedeniyle ortalama 250-300 km ‘lik çevre illere gitmek için yollarda çile çektiği dönemleri hatırlatarak bazı çevrelerin şahsi menfaatleri ve çıkarları uğruna Anamur halkını mağdur etmeyi göze aldıklarını belirttiler.

Hastane çalışanları Anamur AK Parti İlçe Başkanının “ Ya sen gideceksin ya ben diyerek” Başhekime savaş baltalarını çekmesini, AK Parti adına yakışmayan ve kabul edilemez bir durum olduğunu ifade ederek sözlerini bitirdiler.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster