reklam
Ana Sayfa Gündem 19 Haziran 2015 2603 Görüntüleme

AGC Başkanı Cömertler’ den Basın Açıklaması

AGC Başkanı Cömertler’ den Basın Açıklaması

Anamur Gazeteciler Cemiyeti 18 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirdiği genel kurulda yeni yönetim kurulunu oluşturmuştur.

Buradaki asıl amacımız, Anamur da basılı ve internet yayını yapan basın organlarını bir arada tutmak ve Anamur´da gazeteciliğin onursal kimliğini ve karakterini korumak ve sürdürmektir.
Bu anlamda; gerek kamu, gerek siyasi ve gerekse Sivil Toplum Kuruluşlarının hareket ve tavırlarını kamuoyu adına takip ederek , toplumu bilgilendirmeyi asıl görevimiz olduğu bilinci ile hareket edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.
Bu görevi ifa ederken,  Cemiyet Yönetim Kurulu Üyeleri ve yerel gazeteciler olarak, vatandaşlarımızın haber alma haklarının verilmesi konusunda yaptığımız çalışmalara paralel olarak Anamur´daki STK´lar başta olmak üzere siyasi partiler, Anamur´a Türkiye´nin çeşitli kentlerinden gelerek sosyal ve toplumsal aktivitelerle faaliyet gösteren özel şirketler ve kentin dinamikleri, kanaat önderleri ve yerel yöneticilerine dönük yaptığımız haber görüşmeleri ve buna benzer çalışmalarımızda, gerekli gördüğümüz anda birlikte hareket edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.
Bu güne kadar gördük ki, her ne kadar ‘BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ´ nezdin de olsa bazı kişi ve kurumların, yerel gazetecileri, şahsi çıkarları uğruna yönlendirme gayretine girmektedirler.
Biz gazeteciler olarak nezaketimizi bozmadan bu tavırların yanlışlığını birçok kere izah etmeye çalıştık. Ancak, özellikle Anamur dışından gelerek İlçemizde sosyal çalışma etkinlikleri yapan özel bir şirket yöneticilerinin yerel gazetecileri hiçe sayan,  küçük gören bakış açıları ve tavırları bizim kabul edemeyeceğimiz bir durumdur.
Onca tepkimize rağmen gerek yönetim kurulu, gerek cemiyet ve gerekse bağımsız olarak çalışan gazeteci arkadaşlarımızın, imtiyaz, mesleki ve özel kişiliklerine olan bu tavırların devam etmesi kabul edilemez.  Bu nedenle zorunlu gördüğümüz bu açıklamayı kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Anamur Gazeteciler Cemiyeti ve
Basın Çalışanları Adına
Başkan Zümrüt CÖMERTLER

 

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster