reklam
Ana Sayfa Gündem 24 Temmuz 2015 1923 Görüntüleme

AGC’ DEN BASIN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

AGC’ DEN BASIN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

AGC BASINDAN SANSÜRÜN KALDIRILIŞININ 107. YIL DÖNÜMÜ VE BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Anamur Gazeteciler cemiyeti başkanı Zümrüt Cömertler, yönetim kurulu üyeleri ve çalışan gazeteciler bir araya gelerek basında sansürün kaldırılması ve basın bayramını kutladılar.

İskelede bir çay bahçesinde bir araya gelen gazeteciler basın bayramı nedeniyle mesleki konuları masaya yatırarak görüş alış verişinde bulundular.

AGC Başkanı Zümrüt Cömertler basın bayramı nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Cömertler, açıklamasında şu ifadeler yer verdi.

“Halkın haber alma hakkını kullanması, yerel gazeteciliğin gelişen kentlere verdiği katkıların giderek artması, vatandaş ile yerel ve devlet yöneticileri arasındaki köprünün kurulması ve bu çerçevede kamuoyu oluşturulması sorumlulukları yüklenen başta yerel gazeteciler olmak üzere tüm basın çalışanları , saydam ve katılımcı yönetim ilkesinin temel yapı taşı olarak demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarının başında gelmektedir.

Gazetecilerin, işlerini sansüre uğramadan, kısıtlanmada ve engellenmeden yapabilmeleri için sansürün kaldırılması ve sağlanması, basın tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olarak bilinmektedir.

Basın kuruluşlarımızın, özgür, tarafsız, objektif bir şekilde görevlerini yerine getirirken, ülke menfaatlerini, kamu düzenini, toplumsal dinamikleri ve mesleğin gerektirdiği ahlaki değerleri göz ardı etmemeleri, sorumlu bir yayıncılık anlayışı ile hareket etmeleri hiç kuşkusuz büyük önem taşımaktadır.

Anamur’da görev yapan meslektaşlarımız gösterdikleri mesleki duyarlılığın ve yaptıkları çalışmaların Anamur’un tanıtımına sosyal, toplumsal ve kültürel gelişimine büyük katkı sağladığına inanıyorum.

Başta yerel yönetimlerin kentlerin gelişiminde ortaya serdikleri performansın halk kitlerine ulaşabilmesi açısında önemli misyonlar üstlenen yerel gazetecilerin önemi giderek ortaya daha çok çıkmakta ve yerel gazeteciler ile yerel yöneticilerin koordinasyon çerçevesinde bölgelerinin kalkınması ve gelişimine verdikleri katkılar bu gün daha iyi kavranabilmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle basından sansürün kaldırılışının 107. yıldönümünü ve 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlar, Anamurlu meslektaşlarım çalışmalarında başarının devamını diliyorum.”

 

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster