reklam
Ana Sayfa Gündem 18 Mart 2016 2213 Görüntüleme

AGC’’ BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET, ŞÜKRAN VE MİNNETLE ANIYORUZ”

AGC’’ BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET, ŞÜKRAN VE MİNNETLE ANIYORUZ”

Anamur  Gazeteciler  Cemiyeti  Başkanı  Zümrüt Cömert ve Yönetim  Kurulu Üyeleri 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıl dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

AGC Yönetim  Kurulu tarafından yapılan açıklamada “18 Mart 1915 tarihinde büyük fedakârlıklarla kazanılan Çanakkale Zaferi, Birinci Dünya Savaşı’nın en kritik aşamalarından biri olarak askeri ve siyasi alandaki başarılarıyla milletimizin yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş büyük bir zaferdir. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerinin atıldığı bu şanlı zafer, Yokluklar içindeki bir milletin çağın en güçlü devlet ve silahlarına topyekün direnişinin gerçek bir destanıdır. Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur,  sadece silahlı mücadelede değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren Mehmetçiklerimize aittir.
Türk  halkına, bu büyük zaferin gururunu armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadelede  vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz” ifadelerine yer verildi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster