reklam
Ana Sayfa Gündem 5 Kasım 2016 3714 Görüntüleme

Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğini ortaya koyup, haykırmalıyız

Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğini ortaya koyup, haykırmalıyız

Mersin ili Anamur ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Türe,ülkemizin içinden geçtiği zorlu süreçte birlik çağrısı yaptı.Türe yaptığı açıklamada;

Saygıdeğer Kamuoyu,

Kıymetli Hemşehrilerim, Değerli Anamurlular,

Ülkemiz Türkiye son aylarda ve günlerde çok zorlu bir süreçten geçmektedir. Yurt içi ve yurt dışında Milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden düşman güçler günümüzde el ele vererek tarihten buyana süregelen nefretleri ile her alanda Türk Milleti’ni köşeye sıkıştırmanın gayreti içerisindeler. Bunu ülkemizin yaşadığı süreçten ötürü her Türk ferdi rahatlıkla görebilmektedir.

Gelinen noktada Türk Milleti’ne içte ve dışta kasteden, içlerinde terör örgütleri ve onların uzantılarını destekleyici, koruyucu, kol kanat gerici hainler ve işbirlikçileri iyice azıtmışlardır. Halkımızın kahramanlığı ile karşı koyulan FETÖ terörünün yanı sıra yurtiçinde PKK ve yurtdışında PKK ve uzantılarına karşı Devletimiz, Hükümetimiz, Polisimiz, Askerimiz, kısacası tüm Kolluk Güçlerimiz seferber edilmiş ve canla başla mücadele edilmektedir.

Bu Topyekün gerçekleşen mücadele hiçbir siyasi ayrım, çıkar kaygısı, kırgınlık, küskünlük, ayrılık düşünmeksizin Türk Milleti’nin ferdi olan her vatandaşımızın devletimizi, hükümetimizi, askerimizi, polisimizi, teröre karşı izlenen politikaları desteklemesi gereken bir harekettir. Gün ülkemizin menfaatleri için kırgınlıkları, küskünlükleri, siyasi ayrımları, çıkar hesaplarını ve herşeyi bir kenara bırakıp birlik olma günüdür. Dün haçlı ile birleşen şer odakları bu gün yine aynı zihniyetle ülkemiz üzerinde kirli emellerini ortaya koymaya çalışmaktadır. Suriye’de, Irakta YPG ile ortak hareket eden Amerika da, FETÖ’cüleri saklayan, PKK’ya destek veren Almanya da, İngiltere de, İsrail de bu haçlı grubunun içerisinde yer almaktadır.

Herkes, her Türk Vatandaşı kendisinden, çevresinden, bölgesinden ve yaşadığı yerden sorumludur. Herkes kendi evinin önünü temizlerse ortada bir sorun kalmaz sözüne binaen biz de Anamur Belediyesi olarak çevremizden, Anamur’dan sorumluyuz. Anamur’da üzerimize düşeni yapma noktasında ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.

Terörün amacı insanları korkutmak, sindirmek, yıldırmak ve normal yaşamı yaşanamaz hale getirmektir. Terörün bu amacını bozmak, Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğini ortaya koymak, haykırmak için var gücümüzle çalışacağız. Burada tabi ki belediyemizle birlikte Anamur’da yaşayan tüm vatandaşlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Siyasi Partilerimize, fikir önderlerimize, basınımıza, kısacası herkese sorumluluklar düşmektedir.

Belediye olarak fiziki projelerimizi aynı şekilde sürdürmeye devam ederken toplumumuzun kararlılığını, birlik ve beraberliğini ortaya koymak adına sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimizi de hız kesmeden devam ettireceğiz. Türk halkı korkusuz bir halktır. Bunu tarihte olduğu gibi 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü hainler tarafından girişilen hain darbe girişiminde de bir kez daha ortaya koymuştur. PKK ile mücadelede vatan topraklarının bağrına yolladığımız yiğitlerimiz gibi her birimiz vatan uğrunda can vermeye de hazırız.

Bu gün itibariyle terör örgütünün TBMM’deki uzantılarına yönelik girişilen gözaltı ve tutuklama kararları Türk Milleti’nin ortak duygularının neticelenmesini, Şehitlerimizin vatan toprağının bağrında rahat uyumalarını ifade etmektedir. Bu kararlılığın sürmesi Türk Milleti olarak ortak düşüncemizdir ve bu şanlı Millet’in her ferdi bu konuda devletimizin, hükümetimizin, askerimizin, polisimizin, istihbarat kurumlarımızın, adli mercilerimizin yanındadır.

Bu gün Suriye’de, Irak’ta ve yurt içinde gerçekleşen hadiselerde Devletimizin, Hükümetimizin, Askerimizin yanında olduğumuzu göstermek, terörle mücadelede uygulanan politikalara destek vermek için tüm Anamur halkımızı evlerimize, araçlarımıza ve iş yerlerimize Ay yıldızlı Türk Bayraklarımızı asmaya davet ediyorum.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster