reklam
Ana Sayfa Gündem 21 Ekim 2019 1399 Görüntüleme

6.ANAMUR TARIM VE GIDA FUARINA TÜRKİYE SEVDALISI BAŞBAKAN GELİYOR

6.ANAMUR TARIM VE GIDA FUARINA TÜRKİYE SEVDALISI BAŞBAKAN GELİYOR

Abdullah UYSAL / anamur postası

6.TARIM VE GIDA FUARI’NIN  ONUR KONUĞU BİR TÜRKİYE SEVDALISI

Geçtiğimiz günlerde, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Barış Pınarı Harekatı hakkında, “1974’te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır.” açıklamasında bulunmuştu.

KKTC Başbakanı, Türkiye sevdalısı, Ersin TATAR; KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın bu açıklamasına tepki göstererek  şunları ifade etmişti;

‘DUALARIMIZ TÜRK HALKIYLA BİRLİKTE’

“Bu görüş Kıbrıs Türk halkının görüşü değildir. Kıbrıs halkı bu harekatın bilinci ve takdiri içindedir. Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Kıbrıs Türk halkının Türkiye yanında olduğunu söyledim. Allah Mehmetçiği korusun, kollasın. Dualarımız Türk halkıyla birlikte” ifadelerini kullandı.

‘KIBRIS BARIŞ HAREKATI OLMASAYDI KKTC DİYE BİR YER OLMAZDI’

Ersin TATAR şunları söyledi:” Sayın Akıncı’dan böyle bir açıklama geldi. Barış Pınarı Harekatı ile Kıbrıs Barış Harekatı’nı aynı cümle içinde kullanması şaşırtıcıdır. O günkü harekatı olmasaydı, bugün KKTC diye bir yer olmazdı. Bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Türkiye kamuoyuyla Kıbrıs Türk halkının ayrılmaz bir parçası olduğunu, ilişkileri yürütmek amacında olduğumuzu söylemeye çalışıyorum. Bu açıklamayla gerçekten üzüldüm. Kıbrıs Türk halkının çok büyük çoğunluğu buna tepkili. Böyle bir açıklamanın yapılmaması gerektiğini söylemek isterim.”

Türkiye sevdalısı  KKTC. Başbakanı Ersin TATAR 23 Ekim 2019 Çarşamba günü Anamur’da altıncısı düzenlenen Tarım ve Gıda Fuarı’na katılacak. Fuar’da KKTC Başbakanı İsmail TATAR’da bir konuşma gerçekleştirecek.

Anamur Belediye Başkanı KILINÇ;  Yürekli Lider, vefalı dost, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Ersin TATAR’ın  Fuarımızda olması bizim için , Anamur için,  büyük bir onur, çok iyi ağırlamayı, Anamur halkının misafirperverliğini göstereceğiz.” Dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster