reklam
Ana Sayfa Gündem 21 Haziran 2017 2185 Görüntüleme

20 Gün Önce Şehit Olduğu Düşünüldü,Şimdi Gazi Oldu

20 Gün Önce Şehit Olduğu Düşünüldü,Şimdi Gazi Oldu

Hakkari Çukurca’da meydana gelen ve bir yüzbaşının şehit olduğu ve 7 askerin yaralandığı saldırıda  Anamur’lu Hemşerimiz Mustafa Sarı yaralandı.
Çukurca’dan Hakkari istikametine giderken,Oğul Köyü  Vali Çeşmesi civarında,teröristlerin uzun namlulu silahlar ve roketatarlı saldırısı neticesinde,bir yüzbaşı şehit oldu ve 7 askerimiz yaralandı.

Saldırıda yaralanan Mustafa Sarı,20 gün önce Diyarbakır Lice’de teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyonda ,şehit  olan ve aynı adı taşıyan Mersin’li Uzman Çavuş Mustafa Sarı ile karıştırılmış ve Anamur’lu  Mustafa Sarı’nın şehit olduğu düşünülmüştü.Sonra Şehit olan Uzman Çavuş Mustafa Sarı’nın Mersin Güneykent’ten olduğu öğrenilmişti.

Bu olaydan yaklaşık 20 gün sonra Anamur’lu Mustafa Sarı ve yedi arkadaşının yaralandığı saldırıda,Komutanları şehit düştü.

Mustafa Sarı gönderdiği mesajda ; İyi akşamlar arkadaşlarım.Dün akşam 23.00 sularında Çukurca istikametinden Hakkari istikametine giderken Oğul köyü yakınlarında Vali Çeşmesi civarında roket atar ve uzun namlulu silahlarla saldırı sonucu düşmüş olduğumuz hani pusu sonucu ufak yollu yaranmaya maruz kaldım. Sağlık durumum şükür iyi.Şehit düşen yüzbaşıma Allah’tan rahmet ailesine sabırlar diliyorum mekanın cennet olsun Sayın Komutanım “ dedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak,Tüm şehitlerimize Allah’tan Rahmet,yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster