reklam
Ana Sayfa Gündem 2 Ocak 2019 1907 Görüntüleme

1 OCAK’ta DENİZE GİRDİLER

Yurdumuzun büyük bölümünde soğuk ve yağışlı hava etkili olurken  Anamur ve Bozyazı’lılar 1 Ocak’ta Bozyazı sahilinde denize girerek, bölgemizde 365 gün denize girilebileceğini bir şenlik havasında gösterdiler.

Turkuaz grubu tarafından bu yıl 5. düzenlenen 1 Ocak’ta denize girme etkinliğine katılım yüksek oldu.Turkuaz grubu adına açıklama yapan Dr. Bahadırhan Karakoç “ “1 OCAK’ta BOZYAZI’da denize girmek” etkinliğimizin 5.sini bugün gerçekleştirdik çok şükür.
Etkinlik sayfasında da “…herkesin de katılabileceği, toplu bir şenlik havasına sokmak, herkese açık bir etkinlik yaparak daha fazla kişinin katılmasını sağlamak istiyoruz.
Bu sayede Aydıncık, Bozyazı, Anamur, Gazipaşa gibi Taşeli’nde yer alan bölgemizde 365 gün denize girilebileceğini, turizmin sadece yaz ile sınırlı olmadığını göstermeyi, bölgemize dikkat çekmeyi, deniz kenarında bulunan bölgemizde yüzme gibi bir sporu yaygınlaştırmayı, böylelikle lisanslı sporcular ve şampiyonlar çıkarmayı, aynı zamanda da şenlik havasında birlik ve beraberliği sağlamayı hedefliyoruz” diye yazdığım amacımıza ulaştığımız kanaatindeyim.
Tepelere kar, sahile ise yağmur yağarken yaptığımız bu etkinliğe başta gelip denize girenler olmak üzere, seyretmek, şenlik havasına sokmak için Bozyazı ve komşu ilçelerimizden gelen herkese, siyasi parti temsilcilerine, Belediye Başkan adaylarına, özellikle daha geniş çevrelere duyuran basın mensupları Vahdet Topcuoglu ve Ali Tandoğan’a, off-road gösterisi ve bana baştan sona yardımcı olduğu için Mehmet Yanık Hökemet’e, çayları demleyen Ibrahim Kandemir’e, sıcacık çorba için Ali Atik ve eşine, başta yöremizin en önemli tarım ürünü olan muz ve diğer yiyecek-içecek getirenlere, giyinme, soyunma ve dinlenme amaçlı kullandığımız çadırı kuran, masa ve sandalyeleri temin eden Büyükşehir Belediyesi elemanlarına ve Bozyazı Belediye Başkanı sayın Mehmet Ballı’ya ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Allah nasip eder de ömür verirse 1 Ocak 2020 de daha kalabalık,STK ve resmi kurumların da dahil olduğu daha kapsamlı, şenlik havasında etkinliğimizin 6.sını yapmayı yüce Rabb’imden niyaz ediyorum “ dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster