reklam
Ana Sayfa Foto Galeri, Gündem 4.05.2015 4256 Görüntüleme

1. Dikencik-Çellikalanı Bahar Şenliği

Bu yıl ilk defa düzenlenen Dikencik-Çellikalanı Bahar Şenliği’ne katılım yüksek oldu.

Dikencik-Çellikalanı Bahar Şenliği ile ilgili açıklama yapan Hüseyin Demir,

“ Teşekkürler ANAMUR ,  Teşekkürler GAZİPAŞA ,  Teşekkürler ALANYA ,  Teşekkürler BOZYAZI

1.Dikencik-Çellikalanı Bahar Şenliği’ne vermiş olduğu büyük destekten dolayı bütün katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Dikencik-Çellikalanı Yaylası’ndaki karın çokluğu nedeniyle, Kaş Pazarı Yaylası altındaki Gavuranlığı’nda yapmak zorunda kaldığımız 1.Bahar Şenliğimize; Anamur,Gazipaşa başta olmak üzere Alanya, Bozyazı, Mersin ve Antalya’dan binlerce kişi katıldı.

Şenliğimize Anamur Belediye Meclis üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Anamur Şube Müdürü Mehmet Ünal Erdal, Gazipaşa, Anamur, Bozyazı ve Alanya’nın yanı sıra Mersin ve Antalya’dan çok sayıda siyasi parti yöneticisi, sivil toplum örgütü ve gezi grubunun yanı sıra yaklaşık 3 bin civarında vatandaş katıldı.Yollar park için yetersiz kalınca, araç kuyruğu Karamıklı’ya kadar sarktı.

1800 Metre yüksekliğindeki Gavuranlığı Yaylası tarihi bir güne şahitlik etti. Anamur ve Gazipaşa 1910’dan beri ilk defa tarihi bir buluşma gerçekleştirdi. Mersin ve Antalya’nın kesişme noktasında, tarihi dostluklarını pekiştirdi, anılarını tazeledik.

Şenlikte. sabah “bişi ve çay, öğlen pilav üstü et sote ve keşkek ikramı yapıldı.

Yusuf Yıldız’ın muhteşem sunumu ve Grup Efsane Selçuk Aslan’ın orkestrası eşliğinde mahalli sanatçılarımız Nevzat Baysal, Şevket Özel, Naci Taşdemir, Mukadder Ulusoy, Gevenesli Mustafa eşsiz bir müzik ziyafetinde bulundular. Zeyni Yılmaz hocam ve şair Ayşe Şahin şiirleriyle renk kattılar.

Mersin Damızlık Koyun Keçi Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Akdoğan ve arkadaşları Mersin’den gelerek bizlere destek verdiler.

Tamamıyla sosyal medya (facebook) üzerinden yaptığımız davete icabet ederek, bizleri yalnız bırakmayan herkes sonsuz teşekkürler.

İlk defa gerçekleşen bu etkinliğimizdeki eksikliklerimizi anlayışla karşılayarak, bize gelecek yıl mayıs ayının ilk pazarında gerçekleştireceğimiz 2.etkinliğimiz için bize yol gösteren bütün dostlarımıza da ayrıyeten teşekkür ederiz “,dedi.

dıken1

dıken4dıken

dıken2

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster