reklam
Ana Sayfa Foto Galeri, Gündem 25.02.2015 3432 Görüntüleme

Yavru Köpekler Karantinaya Alındı

Anamur Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Ekipleri annesiz kalan yavru köpeklere sahip çıktı.

Sabah saatlerinde İskele Mahallesi’nden gelen ihbarı değerlendiren Anamur Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Rauf Denktaş Parkı Sahili’nde ölü halde bir köpek bulunduğu yönündeki haber üzerine zaman kaybetmeden bölgeye ulaştı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekim’i Hasan Kızmaz’ın köpeğin bulunduğu sahile ulaşması ve yaptığı inceleme sonrası yavru köpeklerin annesinin öldüğü anlaşıldı. Anamur Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri ölüm olayıyla ilgili tutanak tutarak Emniyet Müdürlüğü’ne de bilgi verdi.

Veteriner Hekim Hasan Kızmaz anne köpeğin kesin ölüm sebebinin yapılan inceleme sonrası anlaşılabileceğini belirtti. Ortalama 15 günlük olan köpek yavruları da Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na gönderilmek için Anamur Belediyesi Ekiplerince bölgeden alındı. Nakil Merkezi’ne götürülen yavrular için görevlilerce sıcak kalabilecekleri alan hazırlandı. Hazırlanan alanda yavru köpeklerin sağlık durumunu inceleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekim’i Hasan Kızmaz verdiği bilgide Köpekleri emzirmesi için anne köpek bulunarak barınağa getirildiğini, bulunan anne köpeğin yavruları emzirmeye başladığını, bunun yanında yavru köpeklerin ek olarak Belediye Nakil Merkezi Görevlilerince biberonla beslenmeye başlandığını söyledi.

Yavru köpekler Nakil Merkezi’ndeki bakımlarının ardından ilerleyen günlerde Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na gönderilecek.

DSC_1098 (1)

DSC_1099 DSC_1065 DSC_1085 (1)

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster