reklam
Ana Sayfa Foto Galeri, Gündem 25.02.2015 1948 Görüntüleme

TEDAŞ , BORÇSUZ VATANDAŞI CEZALANDIRDI

24 şubat 2015 günü tedaş tarafından bir gün  elektriksiz bırakılan gazetemiz sahibi Abdullah UYSAL yaptığı açıklamada ;

“24 şubat 2015 tarihinde , saat 13:00 da evimin elektriği kesildi.genel bir arızadan dolayı kesildiğini düşündük.Ancak az sonda üst katta oturanlardan elektrik süpürgesi sesi gelmeye başlayınca , saatimin sigortalarını kontrol ettim.Herhangi bir soru yoktu.Bu sefer aşağıya inerek saatimi kontrol ettiğimde saatimin açılmış olduğunu ve elektriğimin kesilmiş olduğunu gördüm.Herhangi bir kesim ihbarı gelmediği için tedaşın sonu 2037 olan telefonunu aradım ve elektriğimin kesik olduğunu ve borcumdan dolayımı kesildiğini sordum. Bana 100 908 92 40 no’lu abonemin bir borcu olmadığını ve kesim emrinin olmadığını söyledi.ben elektriğimin kesik olduğunu söyleyince bana 186’yı arayın dedi.

Tam üç sefer 186’ yı aradım.her seferinde günü geçmiş borç ve kesim emrinin bulunmadığını söyleyerek  kayıt yaptılar.üç kez aradım çünkü akşam oluyordu ve altı aylık bebeğim vardı ve elektrikli ışıtma dışında evimizde ısınma aracımız yoktu. Saat 19:00 civarı Tedaş arızadan aradığını söyleyen bir yetkili ,evimin tam adresini sordu tarif ettim.arıza yetkilileri geldiğinde,saatimde bir problem olmadığını ve elektriğimin kesik olduğunu söylediler.

Bende ısrarla borcumun olmadığını söyledim.Müdür beye telefon açıp soralım eğer açın derse biz çarız,aksi halde biz suç işlemiş oluruz dediler.Telefon açtılar abone ismi ve numarasını verince müdür,borcum olduğunu ve elektriğimin borcunda dolayı kesik olduğunu söyledi.Arıza ekibi de abi duydun,bizim yapabileceğimiz bir şey yok dediler.bende 186’yı arayarak borcumun olmadığını onlara dinlettim,ancak biz müdürün emrini uygularız diyerek haklı olarak gittiler.

Çaresiz kaldım,Anamur Ak Parti ilçe başkanı M. Feyzullah YILMAZ beyi aradım, derdimi anlattım. Bana sonu 55 83 olan bir numara verdi ve kendisinin meşgul olduğunu bu numarayı aramamı söyledi.

Numarayı arayıp derdimi anlattım,ben müdür bey’le görüşüp sana döneceğim dedi.az sonra aradı ve elektriğimin borcundan dolayı kesik olduğunu söyledi.

Bende borcumun olmadığını ısrarla söyledim, Evde 6 aylık bir bebeğimin olduğunu ve üşüdüğünü söyledim.Tekrar müdür beyi aramış ve durumu anlatmış o da borcu var ama madem bebek varmış sabaha kadar elektriğini verelim sabah yine keselim demiş.

Herhangi bir kesim emri olmadığı halde bana iyilik yapmak isteyen tedaş müdürünün bu teklifini ret ettim.

Geceyi karanlıkta ışıldak ışığının altında geçirdik.2. sınıfa giden oğlumun ödevinde ,bugün yaşadığınız ve sizi çok etkileyen bir olayı yazı,resim veya şiirle anlatın ,yazıyordu.oğlum kitabın o sayfasını simsiyah boyamış,bu ne deyince ,baba ben karanlıktan bir şey göremiyorum,ve  en çokta bundan etkilendim çocuğum bana “karanlığın resmini yaptım”, dedi.

Herhangi bir borcum ve adıma düzenlenmiş bir kesme emri olmamasına rağmen elektriğimi tüm ısrarlarıma rağmen açtırmayan,beni mahallemde,apartmanda ve özellikle ailemin yanında küçük düşüren,sanki borçluymuşum da borcumu saklıyormuşum durumuna düşüren tedaş müdüründen şikayetçiyim.

Yaptığım tüm telefon görüşmelerim ve bebeğimin üşüyüp hasta olacağına dair , yalvarmalarım telefonumda kayıtlıdır , ve istenildiği takdirde delil olarak sunulabilir.

Ayrıca kendim Anamur postası gazetesinin sahibiyim ve bir gündür gazetemle de ilgilenemiyorum.

Ayrıca elektriğimin kesilme nedeninin tarafıma bildirilmesini ve mağduriyetimin giderilmesini ve  konu hakkında suçlu olanın , adalet önünde cezalandırılması için kamuoyu önünde suç duyurusunda bulunuyorum ”,dedi.

Tedaş yetkilileri elektriğimi açtı, gerekçe olarak ta , benim ismime benzer bir isimle olanın elektriğinin kesildiğini ve açtığım telefonları o kişi arıyor diye değerlendirdiklerini söylediler.20150225_080033

20150225_080018 20150225_080023 20150225_080029

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster