reklam
Ana Sayfa Eğitim, Foto Galeri, Gündem 27.03.2015 2003 Görüntüleme

TARIM İLACI KUTULARIMIZI RASTGELE ATMAYALIM

Gazetemizin daimi okuyucularından Mustafa AY kardeşim ,çevreye  olan duyarlılığını göstermek için, çok güzel bir konu ve  yazı hazırlamış.

Anamur Postası olarak , Mustafa kardeşimizi bu duyarlılığından dolayı kutluyor ve izniyle yazısını  yayınlıyoruz.

“Selamünaleyküm Can dostlar değerli büyüklerim bu yazımı dikkatlice okumanızı rica ederim . Türkiye’nin neresinde olursanız olun ,Özellikle denize  veya herhangi bir akarsuya kıyısı  olan ve tarımla uğraşan üreticilerimiz ,park-bahçe ve seralarımızda kullandığımız zirai ilaçlarımızın kutularını rastgele atmayalım. Attığımız bu zehirli atıklar ,rüzgarlarla kanallara derelere ,buralardan da denize ulaşmakta. Hem çevre kirliliği yapıyor  hem de sudaki canlıları zehirliyor. Balıkların zehirlenmesiyle nesilleri tehdit altına girdiği gibi , bu balıklardan yediğimizde bizimde sağlığımızı tehdit ediyor. Bu tarım ilacı atıklarını rastgele atanlar ,bindiği dalı kesiyor ve belki de kendi yaşamının  sona ermesine sebep olmaz mı.

Devlet büyüklerimizden beklentimiz bu konu hakkında ciddi yasa çıkarmaları yönündedir .

Ne olur denizlerimizde balık çeşitleri azalmasın , sağlığımız bozulmasın ve çevremiz temiz kalsın. Sesimi duyacak bir yetkilinin çıkacağı umuduyla , Hayırlı huzurlu akşamlar  ” dedi..

Yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster