reklam
Ana Sayfa Foto Galeri, Gündem 7.04.2015 2184 Görüntüleme

Şehit Savcımıza Hatıra Ormanı

Anamur’da geçtiğimiz günlerde İstanbul Adliye Sarayında alçakça gerçekleştirilen bir terör saldırısı sonucu şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için  Orman İşletmesi, Anamur Cumhuriyet Başsavcılığı ve Anamur T Tipi Açık ve Kapalı Ceza İnfaz   Kurumu tarafından  bir hatıra ormanı oluşturuldu.

Anamur Evciler Mahallesinde  , Orman İşletme Müdürlüğü tarafından belirlenen yerde oluşturulan alana harnup ve badem fidesi olmak üzere toplam 400 meyve fidesi dikildi.

Törene Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Cumhuriyet Başsavcısı  Vedat Temel,   Anamur Orman İşletme Müdürü Hüseyin Meteris, Hakimler ve Savcılar, Anamur Baro Temsilcisi Mehmet Doğan ve avukatlar Cezaevi Müdürü Şıh Mehmet Yiğit ile 19 Açık Cezaevi hükümlüsü katıldı.  Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Cumhuriyet Başsavcısı Veli Temel, “Burada Şehit Savcımız için bir hatıra ormanı oluşturduk. Ama şu bilinmelidir ki, biz yargı mensupları olarak Adaletin yerine getirilmesi ve hukukun üstünlüğü için mücadele ediyoruz.  Bu tür olaylar bizim bu hedefte yürümemizde daha da kararlı olmamızı sağlar.” Dedi. Anamur Kaymakamı  Cengiz Cantürk’te  konuşmasında bu ülkenin uzun yıllar terörün sona erdirilmesi için mücadele verdiğini belirterek, İnşallah bu saldırı ülkemizde son olur.” Diyerek Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için rahmet diledi.  Belediye Başkanı Mehmet Türe de Şehit Savcımız Mehmet Selim Yılmaz adına oluşturulan bu hatıra ormanının artık tüm Anamur’un olduğunu ve herkesin sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Törende  Avukatlar, hakim ve savcıların katılımı ile Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz için Kur’an-ı Kerim  tilaveti okundu ve fide dikimi yapıldı. Törenin ardından katılımcılara Cezaevi mahkumlarının yeriştirdiği çilekler, Evciler muhtarlığı tarafından hazırlanan sıkma ve tatlılar ikram edildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster