reklam
Ana Sayfa Foto Galeri, Gündem 27.03.2015 2303 Görüntüleme

OTOPARK KALSIN MI ? KALKSIN MI ?

Anamur otopark-parkomat sistemini işleten firmanın sözleşmesi 02 Mart 2015′ de sona ermiş ,yeni ihalenin Büyükşehir tarafından mı yoksa ilçe belediyesi tarafından mı yapılacağı merak konusu olmuştu.

Bizler ihalenin hangi belediye tarafından yapılacağını merak ederken , Anamur Belediyesi  yaptırmakta olduğu anketle otopark olayına yeni bir boyut kazandırdı.

Yapılmakta olan ankette anketörler ,  “ Anamur’da otopark devam etsin mi – etmesin mi “sorusunu soruyorlar.

Her ne kadar , sadece soru sorulup işaret konularak hazırlanan ve katılımcıların adı-soyadı ve imzasının alınmadığı anket gerçekleri pek net olarak yansıtmayacak ve çarşıdaki esnafın konuştuğu gibi “numaradan anket ,zaten sonunda Anamur esnafı otopark ’ın kalmasını tercih etti, diyecekler” olsa da ,böyle bir uygulamanın yapılması güzel.

Aslında otopark  Anamur’da çok güzel bir uygulamaydı. Her ne kadar bazı esnafımızın aracını dükkanının önüne park etmesini engellemese de uygulama güzeldi.

Çarşıda bir işiniz olduğunda , ara sokaklarda park yeri aramadan, acaba birileri arabama çarptı mı  endişesi taşımadan , aracınızı gönül rahatlığıyla bırakabileceğimiz bir uygulamaydı otopark.

Zaten ara sokaklarda park yeri ararken yaktığınız yakıt veya bir sefer  yapacağınız küçücük bir sürtünmeden meydana gelecek hasarda çok daha fazlasını ödersiniz.

Tabi ki yanlış olan yanı var mıydı ,vardı. Mesela paralı olan alan ilk başlangıca göre daha geniş bir alana kaydırılmış, ilk başlarda 10-15 dakika ile başlayan bedava park süresi son zamanlarda nerdeyse sıfıra inmişti.

Uygulamanın en güzel tarafı ise , bir lira park ücretini ödediğinde, zamanını başka park alanlarında değerlendirebiliyorsun. Yani  Saçkan  kavşağında  ödediğin bir otopark ücretiyle ,bir saat içerisinde tüm otoparklara para ödemeden durabiliyordun.

Kısacası şehrimizin park sorununu ortadan kaldırmak, bir aracın sabahtan akşama kadar,  hatta bazen günlerce işyerimizin önünü işgal etmesini istemiyorsak, otopark uygulaması devam etmeli.

Sırf aynı görüşten olmadığı için yapılan güzel şeyleri beğenmemek veya eleştirmek bize yakışmaz.

Bizler yapılan bir doğruyu , yapanın siyasi kimliğine bakmadan takdir edebilmeli, kendi siyasi görüşümüzden olan birisinin bir yanlışı olduğu zamanda eleştirebilmeliyiz .İşte o zaman biz , biz oluruz.

Saygılarımla, Abdullah Uysal

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster