reklam
Ana Sayfa Ekonomi 1 Ekim 2016 1957 Görüntüleme

MESKİ’ye Borcu Olanlara Fırsat

MESKİ’ye Borcu Olanlara Fırsat

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkında kanun kapsamında su borcu bulunan abonelerin borçlarını yeniden düzenliyor.

Abonelerimiz 6736 sayılı kanun kapsamında MESKİ’ye olan tüm birikmiş borçlarını yapılandırabileceklerdir. Abonelerimiz söz konusu su borç yapılandırılmasından faydalanabilmek için en geç 31 Ekim 2016 tarihine kadar MESKİ Genel Müdürlüğümüz ve Şubelerimize başvuru yapabilirler. Abonelerimiz, su borçlarını 2 şer aylık dönemler halinde ödenmek üzere 6, 9, 12 ve 18 ay taksit seçenekleri ile ödeyebileceklerdir.

Söz konusu kanunla abonelerimize getirilen en büyük kolaylıklardan birisi de abonelerimizin gecikme faizi yerine bunlardan daha uygun olan Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiat Endeksi) ile hesaplanan su borçlarını ödeyebilecek olmalarıdır. Kanunun abonelerimize getirdiği diğer bir avantaj ise 6360 sayılı kanunla tüzel kişiliği kaldırılan köylerde ve beldelerde bulunan abonelerimizin 30.06.2016 tarihine kadar olan birikmiş borçlarının tamamının 31.12.2016 tarihine kadar ödenmesi durumunda her türlü faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi alacakların tahsilinden vazgeçilmesidir. Yani ilimizde 31 Mart 2014 tarihi itibariyle ile tüzel kişiliği kaldırılan 41 Belde ve 509 köyde bulunan abonelerimizden MESKİ’ye olan birikmiş su borçlarını yıl sonuna kadar ödemeleri durumunda herhangi bir gecikme zammı, gecikme faizi alınmayacaktır. Su borcu bulunan abonelerimizin kanundan yararlanmak üzere Genel Müdürlüğümüze ve Şubelerimize davet ediyoruz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster