reklam
Ana Sayfa Foto Galeri, Gündem 31.03.2015 2185 Görüntüleme

Mersin’de Ölen Suriyeli Bebeğin Dramı

Mersin’de 14 kişilik Suriyeli 3 ailenin bir odada kaldığı iş yerinden bozma evde ölen bir buçuk aylık Fatma bebeğin dramı yürek burktu. Anne Münteha El Halef ölen bebeğinin başında diz çöküp çaresizce beklerken, baba Muhammed Al Halef’in tabuta konulmadan bebeğine sarılıp hıçkırarak ağlaması çevredekileri duygulandırdı.

Bir süre önce Suriye’den kaçak yollarda Türkiye’ye giriş yapan Muhammed El Halef, eşi Münteha ve 4 çocuğu ile birlikte amcalarının kaldığı merkez Toroslar İlçesi Sağlık Mahallesi 86011 Sokak’taki işyerinden bozma tek odalı bir eve yerleşti. Çöp toplayan ve vatandaşların yardımı ile hayatta kalmaya çalışan Muhammet El Halef’in eşi Münteha bir buçuk aylık Fatma bebeğini gece emzirerek uyuttu. 14 kişinin tek odada kaldığı evde anne sabah uyandığında ise bebeğinin cansız bedeni ile karşılaştı. Vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen polis ekipleri bebeğin ölümünü şüpheli buldu. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından Fatma bebeğin cesedi otopsi için Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı.
Anne Münteha, bebeği kaldırılmadan önce çaresizce başında bekledi. Acılı anne bebekleri tabuta konulurken ise eşi Muhammed El Halef ile birlikte hıçkıra hıçkıra ağladı. 14 kişilik 3 ailenin kaldığı tek odalı yerde yerdeki eski halılardan başka eşyanın olmaması dikkat çekti.
Komşuları olan bir kadın “3 aile burada kalıyordu. Çok sayıda çocuk vardı. Perişan durumdalardı. Hiçbir şeyleri yoktu. Bezen sütlerini biz veriyorduk.” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster