reklam
Ana Sayfa Gündem, Yazarlar 2.04.2021 1833 Görüntüleme

HAFIZLIK ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Abdullah UYSAL / anamur postası

Türkiye Diyanet Vakfının “Bir Damla Dayat” sloganıyla sürdürdüğü  projeye bir destekte Bozyazı’dan geldi.

Mersin Bozyazı Denizciler Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimi gören öğrenciler, kumbaralarındaki harçlıklarını Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Afrika’da açılacak su kuyusu için bağışladılar.

Türkiye Diyanet Vakfının “Bir Damla Dayat” sloganıyla sürdürdüğü su kuyusu projesine, toplumun tüm kesimlerinden destek geliyor.

Bu kapsamda kampanyaya en anlamlı destek, su sıkıntısı çeken arkadaşlarına destek olmak isteyen hafızlık öğrencilerinden geldi.

Bozyazı İlçe Müftülüğüne bağlı Denizciler Kur’an Kursu hafızlık öğrencileri, Türkiye Diyanet Vakfının “Bir Damla Hayat” sloganıyla sürdürdüğü su kuyusu kampanyasına bağışta bulundu.

Yapılan bağışı Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden Bozyazı İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bozyazı Şube Başkanı Murat Karayiğit, “Hafızlık eğitiminin yanı sıra yaşadıkları dünyaya karşı kendilerini sorumlu hissederek kayıtsız kalmayan öğrencilerimizin gösterdiği bu duyarlılık, geleceğimizin emin ellerde olduğunun işaretidir. Öğrencilerimize, eğitimlerinde emeği geçen hocalarına ve ailelerine teşekkür ediyorum.” dedi. 

Denizciler Kur’an Kursu Yöneticisi Emine Yağ ise öğrenciler arasında sosyal sorumluluk ve farkındalık oluşturabilmek için farklı projeler hazırladıklarını, öğrencilere TDV’nin su kuyusu çalışmaları kapsamında Afrika’daki insanların hangi zorluklarda yaşam mücadelesi verdiğini anlatan sunumlar ve bilgilendirmeler yaptıklarını ifade etti.

Afrika başta olmak üzere dünyanın birçok noktasında temiz içme suyu bulma sıkıntısı yaşayan insanlara bir nebze de olsa yardımcı olabilmek adına kursta kampanya başlattıklarını belirten Yağ, kampanyaya öğrencilerin ve velilerin çok büyük ilgi gösterdiğini kaydetti.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, Türkiye Diyanet Vakfının “Bir Damla Dayat” sloganıyla sürdürdüğü projeye destek veren Denizciler Kur’an Kursu hafızlık öğrencilerini tebrik ediyor, hayırlarının kabulünü diliyoruz.

Kaynak: diyanethaber

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster