reklam
Ana Sayfa Eğitim, Foto Galeri, Gündem, Politika 15.03.2015 3230 Görüntüleme

GENÇ AVUKATIN SON YOLCULUĞUNDA SEVENLERİ VARDI

Mersin’in Anamur İlçesi’nde avukatlık yapan 31 yaşındaki Hüsnü Uysal gribal enfeksiyon nedeni ile yaşamını yitirdi.

Geçtiğimiz Cuma günü Anamur Devlet Hastanesine kaldırılan genç avukat, 3 gündür hastanenin yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi veriyordu .Ancak saat 02’de yaşam mücadelesini kaybederek hayata gözlerini yumdu.

Genç avukat için bugün  saat 11:00’de Anamur Adliye Sarayı Önünde tören düzenlendi.

İskele Mahallesindeki evinden alınan  Uysal’ın naaşı , tören için Adliyeye getirildi..

Törene Cumhuriyet Başsavcı vekili Murat Özmek, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Mersin Baro Başkan Yardımcısı Sami Dündar, Anamur Baro Temsilcisi Mehmet Doğan, Avukat arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Cenazenin araçtan çıkartılmasına riskli olabileceği endişesi ile doktorlar izin vermedi.

Tören sırasında Anamur Cumhuriyet Başsavcı vekili Murat Özmek, Mersin Baro Başkan Yardımcısı Sami Dündar ve Hüsnü Uysal’ın Avukat Arkadaşı Murat Kılıç birer konuşma yaptılar. Avukatın genç yaşta yaşamını yitirmesinden duyulan üzüntü dile getirildi.

Mersin Baro Başkan Yardımcısı Sami Dündar Uysal’ın mesleğini hakkıyla yapan , adı gibi emin ve soy adı gibi Uysal bir  hukukçu olduğunu belirterek, “Onun genç yaşta aramızdan ayrılması hepimizi derinden üzmüştür.” Dedi.

Tören sırasında Avukat Hüsnü Uysal’ın cübbesi masanın üzerinde bırakıldı. Babası, emekli Öğretmen Kadir Uysal ve yine avukat olan kız Kardeşi Seda Uysal ayakta güçlükle durabildiler. Törende Avukat için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ruhuna Fatiha okundu. Genç Avukatın Cübbesini kardeşi Avukat Seda Uysal aldı ve uzun süre kokladı.

Avukat Hüsnü Uysal’ın  cenazesi , öğle namazına müteakip, Anamur Otogar Camiinden alınarak binlerce seveninin eşliğinde Güleç Mahalle Mezarlığına götürülerek ,  defnedildi.

Genç avukatın babası Kadir Uysal taziye sırasında yakındakilerin desteği ile ayakta durabildi.

20150315_122442 20150315_121711 20150315_121708

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster