reklam
Ana Sayfa Foto Galeri, Gündem 9.07.2015 2882 Görüntüleme

Fiyatını Duyunca Korkmayacak,Hatta Seveceksiniz

Böcekler arasında en değişik, en güçlü, en sert böceklerden biri olan   ve latince adı  ‘Oryctes Nasicornis’ olan ’Gergedan Böceği’ , burnunun üzerinde bir boynuz olan, sert kabuklu bir yapıya sahiptir. Ağaç kabukları ile beslenir, çoğunlukla ormanlık alanlarda yaşar.

Bu böcek kendisinden 800 kat fazla ağırlığı kaldırabilen dünyanın en güçlü hayvanıdır. Bu güç eğer bir insanda olsaydı ,bir insan tek başına bir tankı kaldırabilirdi.

Gergedan Böceği , kabuğunda bulunan keratin maddesi kimya sanayii, kozmetik sanayii ve ilaç sanayisinde kullanıldığı için  ekonomik değeri çok yüksek bir böcek.

Ülkemizde ilk olarak  , Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde , bir evin balkonunda görülen ve dünyanın en güçlü böceği olarak nitelendirilen bu böceğin , Yurt dışında 250 bin liraya kadar yüksek fiyatlara kadar  satıldığı belirtiliyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü yetkilileri , nesli tükenmekte olan ve koruma altına alınan böcek türlerinden biri olan Gergedan böceğinin yakalanmaması ve yakalananların da tekrar doğal ortama salıverilmesi  için harekete geçti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster