reklam
Ana Sayfa Eğitim, Foto Galeri, Gündem, Magazin, Politika 2.02.2015 2437 Görüntüleme

DİKKAT SUYUNUZ KESİLEBİLİR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, yasal zorunluluklar sebebiyle Mersin il sınırlarındaki tüm abonelerden, abonelik bilgilerini güncellemelerini istedi.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, kurumumuz görevlilerince gerek adreste yapılan kontrollerde gerekse abone kayıtlarında yapılan incelemelerde, aboneliğin başkası adına kayıtlı olmasına rağmen kendi adlarına abone sözleşmesini yenilemeden su kullanımı yapıldığı, T.C. kimlik numaralarının kullanılmadığı, Genel Müdürlüğü’müzce herhangi bir bilgilendirme konusunda sms göndermek için idaremiz kayıtlarında birçok vatandaşımızın mobil telefon numaralarının bulunmadığı görülmüştür. Bu durum ise yapılan işlemlerde ve iletişimde aksamalara neden olduğu tespit edilmiştir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Turgut AYBAK, “Vatandaşlarımıza daha iyi, kaliteli ve hızlı hizmet sunmamız için abonelik bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir. Bu konuda, 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununda ‘Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası kurumlar ile diğer gerçek ve tüzel kişilerin her türlü işlem ve kayıtlarında esas alınması zorunludur’ hükmü var. MESKİ Genel Müdürlüğü’müz Tarifeler Yönetmeliğinin 56. Maddesinin 10. Fıkrasında ise ‘Daha önceden abone işlemi yapılmış bir aboneliğin el değiştirmesi halinde, abone sözleşmesinin yenilenmesi şarttır. Aksi halde, mevcut aboneliğin suyu kesilir ve yeni sözleşme yapılıncaya kadar su açılmaz’ denilmektedir. Ayrıca MESKİ Genel Müdürlüğü’müz Tarifeler Yönetmeliği 65. Maddesi 4. Fıkrası uyarınca ‘Her ne sebeple olursa olsun meskenlerin içine sayaçlar konulamaz’ yaptırımı var. Genel Müdürlüğümüzce vatandaşlarımızın/tüzel kişilerin adreslerine bırakılan formu eksiksiz olarak doldurarak 31 Mart 2015 tarihine kadar Abone İşleri Daire Başkanlığımıza veya Şube Müdürlüklerimize şahsen müracaat ederek bilgi güncellemeleri yapılması gerekiyor. Abonelerimizin göstereceği duyarlılığa şimdiden teşekkür ederiz” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster