reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Foto Galeri 15.09.2016 6519 Görüntüleme

Biz Anamur’lular Çok Oluyoruz

ABD´nin Kaliforniya Üniversitesi´nde Liderlik ve Duygusal Zeka Öğretim Görevlisi Anamurlu 35 yaşındaki Burcu Ünsal “Turk of Amerika” dergisinin özel sayısında, San Francisco Silikon Vadisi´nden New York finans dünyasına, spordan sanata, film  endüstrisinden mühendisliğe kadar ABD´deki en etkin 40 Türk genç arasına girdi.

Amerika´nin NLP Kralicesi ve Los Angeles Kaliforniya Universitesi Liderlik ve Duygusal Zeka Öğretim Görevlisi Burcu Ünsal, Doğan Yayınlarında basılan ‘SEN BİR YILDIZSIN ISILDA, isimli kitabında kişinin kendisini keşfederek nasıl bir başarı elde edebileceğini anlatıyor. Kitabında Dünyanın 1 numaralı iletişim ve davranış teknolojisi olarak bilinen Neuro Linguistic Programming (Zihin Dili Programlaması) yani NLP biliminin temel inançlarını  evrensel bir bakış acısıyla  sunan Ünsal,  aynı zamanda uygulamalı aktivitelere de yer veriyor.
Akdeniz´in şirin bir sahil kasabası olan Anamur´dan çıkıp Amerika´nın melekler şehri Los Angeles´ta yakaladığı başarı hikayesini bir “Işıldama” olarak tanımlayan NLP Eğitmeni Burcu Ünsal, Her bireyin zaten yıldız tozundan oluşmuş özlerine donup, kendi galaksilerindeki en parlak YILDIZ olarak IŞILDAYACAĞINI vaat ediyor.
ABD´de 2002 yılından bu yana İngilizce yayımlanan “Turk of Amerika” adlı iş dergisinin bu ülkedeki Türkler arasında “40 Yaş Altı En Etkin 40 Gençsıralamasında yer alan Burcu Ünsal, kendisine duyduğu öz güvenle Amerikadaki yükselişini sürdürüyor. Dergide, San Francisco Silikon Vadisi´nden New York finans dünyasına, spordan sanata, film endüstrisinden mühendisliğe kadar 40 yaş altı en etkin 40 Türk gencinin sıralandığı “40 Under 40” adlı özel bir sayı yayımlandı.
Listenin ilk sırasında, aktif büyüklüğü 60 milyar dolar olan First Republic Bank´ın kıdemli üst düzey yöneticisi Hafize Gaye Erkan´a yer verildi.  
Banka bünyesine 2014´te kıdemli başkan yardımcısı olarak katılan Erkan´ın, Chief Investment Officer ve Co-Chief Risk Officer unvanları da bulunuyor.
Özel sayının kapağında ise Amerika´da kendi geliştirdiği konsept olan yıl boyu açık Christmas mağaza zincirlerinin sahibi Neslihan Hıdırlıgil yer alıyor. Hıdırlıgil, New York 5. Avenue´nun yanı sıra San Francisco, Washington DC ve Miami gibi kentlerde de sahibi olduğu yıl boyu Christmas hediyelik eşyaları satan “It´s Always Christmas” mağaza zincirini işletiyor.
San Francisco merkezli teknoloji şirketlerinde üst düzey görevlerde bulunan Türk gençler de listenin üst sıralarında yer aldı. “Google Now” projesinin mimarlarından Barış Gültekin, Twitter´dan sonra Facebook´a transfer olan ve sosyal medya devinin altyapısına yön veren mühendislerden Serdar Bulut,
“Alice in Wonderland” ve “The Wizard Of Oz” gibi tanınmış filmlerde görsel efekt süpervizörü olarak görev yapan ve halen Sony Pictures Imageworks´te kıdemli teknik yönetmen olarak çalışan Coşku Turhan, listede kendilerine yer buldu.
Milyonları ekran başına bağlayan “Games of Thrones”, “Shark Tale”, “Kung Fu Panda”, “Black Hawk Down” gibi film ve dizilerin görsel  efektlerini yapan Olçun Tan, “Call of Duty”, “Modern Warfare” gibi çok bilinen bilgisayar oyunlarının hazırlanmasında görev alan Ahmet Atalay da listeye dahil edildi.
Google´ın tüketici pazarına yönelik son girişimlerinden biri olan Google Express´in pazarlamasından sorumlu Esra Güler de listedeki genç Türklerden oldu.

Kaynak: www.anamurekspres.com

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster