reklam
Ana Sayfa Ekonomi 2 Eylül 2016 1868 Görüntüleme

Anamur’da Toplu Taşımada Yeni Dönem

Anamur’da Toplu Taşımada Yeni Dönem

Mersin ili Anamur ilçesinde belediye otobüslerinde yaklaşık 6 yıl önce başlayan akıllı kart uygulaması , KENTKART uygulaması ile sona eriyor.

KENTKART, GPS ve GPRS teknolojilerini tek bir cihaz içinde bir araya getirerek Elektronik Ücret Toplama ve Araç Takip Sistemleri’ nin entegrasyonunu sağlamış ve bu yeni teknolojinin uluslararası patent haklarını almış bir uygulamadır.

Yurt içinde AnkaraAntakya,AdanaBandırma,   BurdurÇanakkale,          İnegölEdirneIspartaKocaeliManisaMersinMuğlaSivas ve Yozgat; yurt dışında ise , Sırbistan Belgrad, Katar Doha, Polonya Tczew, Ürdün Amman, Suriye Halep, Makedonya Üsküp, Macaristan Miskolc, Pakistan Lahor kentlerinde toplu taşımada kullanılmakta olan otomatik ücret toplama sistemidir.

kent kart3 kent kart2
Mersin Büyükşehir Belediyesinin toplu taşıma sisteminde hayata geçirdiği Kent Kart Uygulaması Anamur!da da hizmete girdi. Anamur Belediyesinin yaklaşık  6  yıl önce uygulamaya koyduğu manyetik kart uygulamasına benzeyen ancak internet teknolojisi ile geliştirilerek telefonlardan mobil takibi de yapılabilen Kent Kart Uygulaması bugün firma sorumluları ve Belediye Başkanı Mehmet Türe tarafından basına tanıtıldı.

Yurt içinde birçok  ilde, yurt dışında uygulamada olan bu sistemde, araç içinde kamera güvenlik sistemi, aracın güzergah üzerinde takibi, hızlı ve kolay toplu taşıma sistemi, Elektronik ücret toplama sistemi, aracın merkez kontrol sistemi, temassız kredi kartı  ile ulaşım, internetten ve yükleme noktalarından kartınıza yükleme yapabilme, mobil sistem yardımı ile otobüsün  güzergah üzerinde nerede olduğunu takip edebilme özelliği vardır. 

Belediye Başkanı Mehmet Türe; “Sistemin yaygınlaşması noktasında daha önce manyetik kartta kar payı vermediğimiz bayilerimize de kar payı vereceğiz.” Dedi.
Kent Kart firma sorumlusu Bilal Geçgel ve beraberindeki görevlilerle birlikte Kent Kart sisteminin uygulamaya konduğu otobüste bir basın toplantısı yapan Belediye Başkanı Mehmet Türe, hem telefonla hem kart ve kredi kartına nasıl yükleme yapıldığını gösterdi. Kent Kart Mersin´in İl Merkezi ve ya İlçeleri de dahil neresinden yüklenilirse yüklenilsin İl genelindeki tüm toplu taşıma araçlarında geçerli oluyor.  Yeni uygulama  ile birlikte  eski manyetik uygulamada bir aylık geçiş sürecinde  1 Ekim 2016 tarihine kadar birlikte uygulamada kalacak. 

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin KentKart uygulaması anlatımı ;

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Belediye Aracı Kaza Yaptı

Belediye Aracı Kaza Yaptı

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster