reklam
reklam
Ana Sayfa Gündem 21 Mayıs 2019 1103 Görüntüleme

Anamur YBO’dan TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi

Anamur YBO’dan TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi

İlçemiz Anamur   İskele Mahallesi’nde bulunan Zehra Marulyalı Yatılı Bölge Ortaokulun’da ( YBO )   “4006 TUBİTAK  Bilim Fuarı” ‘nda öğrencilerin hazırladığı 20 proje ile görücüye çıktı.
            Açılışa İlçe Milli Eğitim  Müdürü İlyas MERCAN, şube müdürleri ve Anamur’da bulunan diğer okulların idareci, öğretmen ve öğrencileri yanı sıra,  veliler ile mahalle sakinleri katıldı.

Bilim  fuarında öğrencilerin yaptığı 10 araştırma, 10 tasarım projesi olmak üzere toplam 20 proje sergilendi.Ayrıca okulun Fen Bilimleri, Teknoloji Tasarım ve Görsel Sanatlar öğretmenleri yıl boyu öğrencilerle beraber hazırladıkları çalışmaları sundular. ziyaretçiler de öğrencilerin hazırladıkları sergi alanında bulunan 20 projeyi tek tek gezerek ve test ederek , proje sahibi öğrencilerin sunumlarını dinlediler.Sergilenen  projeleri büyük beğeni ve ilgi toplarken İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas MERCAN ın aşık atışmasında öğrenci ile atışması fuara renk kattı.

Fuar sonunda Türkçe Öğretmeni Akif BAL ve Müzik Öğretmeni İnan AY eşliğinde şiir ve musiki dinletisi gerçekleştirildi.

Okul Müdürü Mehmet ÇETİN; başta Koordinatör Öğretmen Hilmi Tuna ARIÖZ olmak üzere, fuarda görev alan Akif BAL, Ömer GÜÇLÜ, Yasemin ŞENTÜRK, Ahmet ŞİMŞEK, Nurcan ÜNLÜSELEK, Dilek ASLAN, İnan AY,   diğer öğretmen ve idarecilerden Bülent AKDENİZ, Oğuzhan TATLISU, Sevilay ÇELİK, Nefise BAKIR, Naile Uysal GUMBAR, Zehra GÜMÜŞ, Emel EYVAZ, Zehra AKALIN, Çağatay TIRAŞ, Özgül KARATAŞ ve Hatice ÇÖKELEK’e ve tüm öğrencilere teşekkürlerini iletti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil