reklam
Ana Sayfa Eğitim, Foto Galeri, Gündem 8.02.2015 2008 Görüntüleme

Akdeniz İlkokulu İkinci Yarı Yıla Hazır

Başarılı eğitim vermesiyle  dikkat çeken Anamur  Akdeniz İlkokulu  ikinci yarı yıla hazırlanıyor.

Öğrencilerine daha iyi eğitim ortamı sağlamak için yarıyıl tatili süresince okulun bakım onarımı,temizliği ve bahçe düzenlesi yapıldı.

Okulun bölümleri ve sınıfların durumu  tek tek gözden geçirildi.Sınıf ve bölümlerin   temizliği ,araç- gereçlerin bakımı yapıldı ve yeni teknolojiler alındı.Okulun bölümlerinde ve sınıflarında anında bilgiye ulaşmak için internet alt yapısı yenilendi.Okul bahçesine de çok önem verilen okulda ağaçların bakımı yapıldı.Anamur Orman İşletmesi’nden temin edinen altı adet piknik masası ,bahçede bulunan çöp tenekeleri ve daha önce Anamur Belediyesi’in temin edilen oturma bankları boyandı.

Okul Müdürü Kazım KILINÇ “Okulumuzda 943 öğrenci öğrenim görmektedir.46 öğretmen görev yapmaktadır.Çok kaliteli eğitim veriyoruz.Öğrencilerimiz bize milletimizin emanetidir.Ülkemizin en önemli değeri olan öğrencilerimizin en üst seviyede gelişmeleri için; öğretmenlerimiz ve tüm personel görevlerini  özveriyle yerine getirmektedirler.Öğrencilerimizin okula isteyerek heyencanla gelmeleri için okulu güzelleştirme çalışmaları yapıyoruz.”dedi.

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının 15 Eylül Pazartesi günü başlayan ilk  yarısı, 23 Ocak 2015’de öğrencilere karne dağıtımıyla sona ermişti. 9 Şubat 2015 Pazartesi günü ikinci eğitim  öğretim dönemine başlayacak.

Tatil sonrası sınav maratonu başlıyor

İkinci dönem 8. sınıf öğrencileri; 29-30 Nisan’da ortak sınavlara girecek. Mazeret sınavı  da 16-17 Mayıs’ta yapılacak. Sınav sonuçlarının haziranda açıklanması  planlanıyor.Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması, Yükseköğretime Geçiş  Sınavı (YGS) 15 Mart Pazar, ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS)  ise 13-14 Haziran ve 20-21 Haziran’da 5 oturumda gerçekleştirilecek.

Okul sütü yeniden başlıyor

Süt, çocuklara, pazartesi, çarşamba ve cuma olmak üzere haftada 3 gün  dağıtılacak. Okul sütü ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine yönelik uygulanıyor

Okul sütünün yanında  kuru üzüm

Bu arada, okul sütünün yanında verilmesi için Bakanlığın çalışması bulunmaktadır.

akdenız akdenıız

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

KADİR GECESİ MESAJLARI

KADİR GECESİ MESAJLARI

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster