reklam
Ana Sayfa Foto Galeri, Gündem, Politika 14.03.2015 2050 Görüntüleme

MERSİN AK PARTİ ADAYLARI ŞEKİLLENİYOR

Cuma günü yaklaşık 5 bin 600 aday adayıyla mülakatları tamamlayan Ak Parti’de isimler yavaş yavaş netlik kazanıyor.

Genel Merkeze yakın kaynaklar 113 aday adayı olan Mersin’de, isimleri değerlendirecek olan ara komisyonun bu sayıyı önce 33’e ardından da 22’ye düşüreceğini ileri sürdüler. Bu iddiaya göre adayların 3’te ikisinin mülakatlarda elendiği anlamını taşıyor.

Pazartesi gününden itibaren 4 Ara Komisyon çalışmalara başlayacağı ifade edilirken, Ara Komisyon değerlendirmelerinde kamuoyu yoklamasının, STK ve Kanaat önderlerinin görüşleri de etkili olacak.

Mersin il ve ilçe başkanlarının 21 Mart Cumartesi günü Ankara’da ara komisyonla görüşeceği belirtildi.

Genel Merkeze yakın kaynaklar, özel kontenjanlar dışında toplam bin 100 aday adayının Üst Kurulda yer alacağını öne sürdüler.

ÜST KOMİSYONUN YANINA KİMSE ÇIKAMAYACAK

Ak Parti Genel Merkezinde 23 Mart-7 Nisan tarihleri arasında kesin liste çalışmaları yapılacak olması nedeniyle olağanüstü güvenlik hazırlıkları da son hız sürüyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, 23 Mart-7 Nisan tarihleri arasında randevularını iptal ederek, Genel Merkez’de çalışacağı bildirildi.

Listelere son şeklini verecek olan Üst komisyonun yanınaa güvenlik ve temizlik personelinin giriş çıkışının dahi yasaklanacağı öne sürüldü. Üst kurulda Davutoğlu başkanlığında Mustafa Şentop, Süleyman Soylu, Haluk İpek, Mehmet Ali Şahin, Abdurrahim Boynukalın, Mustafa Ataş, Sibel Gönül ve Grup Başkanvekillerinin olacağı biliniyor. Bu isimlerin koruma, danışman, Sekreter ve Şoförlerinin de bu kata girişleri yasaklanacak.

DAVUTOĞLU 33 İSMİ KENDİ YAZACAK

Bin 100 kişilik son liste üzerinde Davutoğlu, temayül, mülakat ve anket sonuçlarını görerek nihai değerlendirmeyi yapacak. Başbakan Davutoğlu, adaylar için 33 isim de kontenjanda kullanacak. Bu isimlerin temayül ve mülakatlarda yer almayan isimler olacağı iddia edildi. Batımersin.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster