reklam
Ana Sayfa Foto Galeri, Gündem, video galeri 1.01.2022 960 Görüntüleme

1 OCAK’TA DENİZE GİRME ETKİNLİĞİNİN 8. si DÜZENLENDİ

Abdullah UYSAL / anamur postası

Yurdumuzun büyük bölümünde soğuk ve yağışlı hava etkili olurken  , Anamur ve Bozyazı’lılar 1 Ocak’ta Bozyazı sahilinde denize girerek, bölgemizde 365 gün denize girilebileceğini bir şenlik havasında gösterdiler.

Turkuaz grubu tarafından bu yıl 8. düzenlenen 1 Ocak’ta denize girme etkinliğine katılım yüksek oldu.

Turkuaz grubu adına açıklama yapan Dr. Bahadırhan KARAKOÇ etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada ,

 ”Etkinliğimize katılan herkese hoş geldiniz diyorum. Bizi tekrardan yeni bir güne , yeni bir aya , yeni bir yıla eriştiren Allah’a hamd ediyorum. Yöremizde Taşeli yarımadası yani içerisinde Aydıncık, Bozyazı , Anamur , Gazipaşa  ve Alanya’nın da bulunduğu ve 2014 yılı 1 ocağında başlattığımız ve bugüne kadar 7 defa icra ettiğimiz bu etkinliğimizin bu sene 8 .si  ile sizlerle beraberiz.

Her bir etkinliğimizde farklı farklı amaçlarımız temalarımız vardı. Bunlardan en önemlisi yöremizde 365 gün denize girilebileceğini vurgulamaktı. Bunun yanı sıra çilek , muz , ejder meyvesi  , geçen yıl ise pandeminin gölgesinde kaldığımız için maske ve mesafe ile denize girmiştik.

Bu seneki temamız ise genel olarak artan küresel ısınma ve buna bağlı olarak gelişen kuraklık ve su tasarrufu olacak. Burada yaşayan insanlar çok iyi biliyor , şelalemiz kurudu , su kaynaklarımız kurudu ,  yeraltı kaynaklarımız kurudu ve bunun sonucu olarak seralara tankerlerle su getirmek zorunda kaldık. Oysa bizler su yönünden çok zengin olduğumuz halde bu sıkıntıları yaşıyoruz. Birde İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerimizi düşünelim . Bizlerde artık fert olarak üzerimize düşenleri yapmalıyız , Bunlar mümkün olduğunca toplu taşımaları tercih etmek , yakın mesafelerde yürümeyi tercih etmek  ve mümkün olduğunca gereksiz atık üreten ambalajlı gıdaları almamalıyız ” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil